DOZIS - Društvo oseb z izgubo sluha Dolenjske in Bele krajineObisk iz Francije

Informacijo, da bom imel obisk, me je navdajala z radovednostjo in pričakovanji. Z našo članico Jožico Rant sva se uskladila za čas obiska v Novem mestu,

v našem društvu. Za vse vabljene je bil pravšnji čas ravno nedelja, 12.08.2012. Šele takrat sem izvedel, da obisk prihaja iz Francije. Po dolgih letih! Resnično, po dolgem času je v domovino prišla na obisk Suzana Corbelj s svojim možem Asimom. V Sloveniji ni bila več kot 25 let. Življenje se ji je obrnilo na glavo po osamosvojitvi Slovenije, ko se je Suzana znašla na seznamu izbrisanih. Začela se je njena trnova pot dokazovanja. A politika v rodni domovini ni imela posluha. Tako je dobila državljanstvo po svojem možu, ki je iz Črne gore.

Srečanja v društvu se je udeležila tudi Slavica iz Krškega svojim partnerjem. Ravno tako je iz Bele krajine prišel Fugina Franci. S Suzano sta si bila v zgodnjem otroštvu sošolca. Srečanja s Suzano se je razveselila tudi Rosana Blatnik. Ne smem izpustiti tudi Marijano Kastelec, ki pa se jo zaradi bolezni ni spomnila. Jožica je s sabo pripelja svojega partnerja in svoje tri hčere. In bilo nam je lepo, nepozabno, obujali smo spomine na lepe in manj lepe, težke stvari. Mladostno prijateljstvo je kljub dvema desetletjema brez stikov ostalo v našem srcu. Vzdušje je bilo prijetno, polno smeha in spominov. Veseli smo bili, da smo preživeli skupaj en dan, da smo si očistili dušo, napolnili nove spomine, ki nas bodo hranili do naslednjega srečanja.

Vladimir Kastelec

234579

1012131617

Iskanje

Kje smo

Glavni trg 11, 8000 Novo mesto

Uradne ure in kontakt

Ponedeljek   08:00 – 14:00

Torek          08:00 – 14:00

Sreda          10:00 – 12:00

                  14:00 – 16:00

GSM: 041 340 267

TEL: 07 332 47 77

dgnnm56@gmail.com

Klicni center za osebe z okvaro sluha

URL: Klicni center

GSM: 031 777 600

Zahvala

Zahvaljujemo se vsem, ki ste v letu 2023 podarili  % dohodnine. Naprošamo občane, da darujejo Društvu oseb z izgubo sluha Dolenjske in Bele krajine.

Sofinancerji

FIHO

 logo gns

monm

 

 

Občina Metlika grb Občina Semič grb

    Metlika            Semič

Občina Šentjernej grb Obcina Mirna

  Šentjernej         Mirna

Obcina Skocjan grb Obcina Sentrupert

  Škocjan         Šentrupert

Obcina Straza dolenjsketoplice

   Straža           Dol. Toplice

 Obcina Crnomelj Obcina Trebnje grb

  Črnomelj          Trebnje 

Občina Mirna Peč grb  Žužemberk

   Mirna peč     Žužemberk

00

01a

01b

 

Sledite nam

F1  Y

Kdo je na strani

We have 170 guests and no members online